четвер, 26 вересня 2024 р.

«МедіаОрієнтир для освітян територіальних громад»: опис проєктів-переможців

        Освітяни та всі, хто прагне бути на хвилі сучасних трендів! Настав час відкрити завісу над проєктами, які здобули підтримку у конкурсі мініпроєктів на розвиток медіаграмотності. Це не просто ініціативи – це справжні інструменти, які допоможуть освітянам і громадам тримати руку на пульсі інформаційного сьогодення. 
        Від Рівненщини до Запоріжжя, від сільських шкіл до великих освітніх центрів – кожен проєкт, про який ви прочитаєте нижче, це можливість вийти за межі звичних форматів навчання, опанувати медіапростір та навчитись боротися з інформаційними загрозами. Це більше, ніж просто навчання  – це подорож у світ медіа, де учасники дізнаються, як не загубитися у соцмережах, як захищатися від фейків і ще багато чого цікавого!

четвер, 5 вересня 2024 р.

Презентовано новий науково-методичний посібник АУП для медіапедагогів

            30 серпня 2024 року на Фейсбук-сторінці Академії української преси відбулася презентація нового науково-методичного посібника “Навігатор медіапедагога: теорія, методика, практичні завдання”. Посібник “Навігатор медіапедагога: теорія, методика, практичні завдання” створено в співпраці Академії української преси та КВНЗ “Харківська академія неперервної освіти”. 

            Переглянути запис ефіру презентації, а також завантажити видання можна за посиланнями у коментарях до цього допису. 

вівторок, 3 вересня 2024 р.

Навігатор медіапедагога: теорія, методика, практичні завдання

Дегтярьова Г., Астахова М., Байназарова О., Гніда Т.
Навігатор медіапедагога: теорія, методика, практичні завдання : науково-методичний посібник / за загальною редакцією Г. Дегтярьової. Київ : Академія української преси, Центр вільної преси. 197 с.
      Науково-методичний посібник «Навігатор медіапедагога: теорія, методика, практичні завдання» містить інформацію про нормативну базу, що регламентує впровадження медіаінформаційної грамотності в Україні, висвітлює основи методики медіаосвіти, знайомить із засобами формування медіакомпетентної особистості в умовах сьогодення. Опрацювавши матеріали посібника, вчительство зможе навчитися інтегрувати медіаосвіту у викладання шкільних дисциплін, зокрема розвинути у своїх учнів і учениць критичне мислення, яке дозволить їм із легкістю аналізувати, декодувати та інтерпретувати медіатексти й не потрапляти на гачок медіаманіпуляцій
.