Батьків і вчителів запрошують до команди "Супергероїв FAST"
Українських батьків запрошують долучитись до чат-боту у вайбері для батьків та їхніх дітей, які навчаються у початковій школі.
Проєкт ініційований міжнародною програмою «Супергерої FAST» і має на меті допомогти батькам проводити більше якісного часу разом із дітьми.
ОСВІТА УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
Курс із медіаграмотності “Подумай двічі”: дізнайтеся, що таке фішинг, гейтспіч та клікбейт
Підлітків, учителів та громадських активістів запрошують пройти курс із медіаграмотності на платформі критичного мислення “Подумай двічі” від студії онлайн-освіти EdEra.
Про це повідомив Telegram-канал 10:11 Включайся.
В освітній онлайн-грі учасники мають обрати ігрових персонажів. З ними вони дізнаються, що таке медіаграмотність та навчаться не потрапляти на гачок фейків і маніпуляцій в інтернеті.
Після проходження курсу учасники знатимуть:
- що таке безпека в інтернеті;
- чим небезпечні фейки та як їх виявляти;
- що таке журналістські стандарти;
- як боротися з гейтом та кібербулінгом у соцмережах;
- чому треба перевіряти авторські права;
- як комунікувати з медіа.
Інноваційна та проєктна діяльність
Науково-методичний збірник
У науково-методичному збірнику розкрито структуру, основні тенденції та особливості форм та методів активізації інноваційної діяльності закладів освіти, розглядаються актуальні питання організації та управління інноваційною та проєктною діяльністю в закладах освіти. Матеріали потребують вивчення, глибокого аналізу щодо впровадження в умовах воєнного стану. Видання адресоване керівникам закладів загальної середньої освіти, педагогічним, науково-педагогічним працівникам закладів вищої педагогічної освіти, структурних підрозділів післядипломної педагогічної освіти.
Детальніше...
Всеукраїнську школу онлайн доповнять новим контентом
Навчальні матеріали на платформі Всеукраїнської школи онлайн доповнять новим контентом. За інформацією відомства, планується, що до кінця 2022 року на платформу будуть додані уроки, тести та матеріали для самопідготовки з 18 дисциплін для учнів 5–11 класів.
Таким чином, зазначають у МОН, Всеукраїнська школа онлайн повністю покриватиме навчальні програми, щоб школярі в Україні та за кордоном могли безперервно навчатись онлайн.
Наразі на платформі вже розміщено понад 2 500 уроків. До кінця року планується додати ще тисячу уроків.
Як розпочати навчання легко й комфортно: порадник учителя
Презентовано посібник «Медіаосвіта в Державному стандарті базової середньої освіти (5–6 класи)»
Презентовано посібник «Медіаосвіта в Державному стандарті базової середньої освіти (5–6 класи)».
Сьогодні медіаосвіта інтегрована в майже всі освітні галузі в новому Державному стандарті базової середньої освіти. Два року тому ми порівняли Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти від 2011 року з Державним стандартом від 2020 року і знайшли в останньому більше 500 раз вжите слово «медіа», на відміну від попереднього. Тепер учні будуть працювати не лише з текстами, а й медіатекстами. А для вчителів стане в нагоді навчально-методичний посібник «Медіаосвіта в Державному стандарті базової середньої освіти (5–6 класи)» від Академії української преси.
Посібник пропонує аналіз методичного потенціалу модельних навчальних програм і підручників для 5–6 класу з усіх освітніх галузей, детальніше ми зупиняємося на особливостях інтеграції медіаосвіти в мовно-літературній, громадянській, історичній та природничій освітній галузях.
Завантажити посібник можна на Порталі медіаграмотності
https://medialiteracy.org.ua/mediaosvita-v-derzhavnomu-sta…/
Школярів запрошують на онлайн-урок з мінної безпека
Всеукраїнський інтерактивний онлайн-урок із мінної безпеки відбудеться у Міжнародний день захисту дітей 1 червня 2022 року і буде доступний у Всеукраїнському розкладі. Для участі в уроці необхідна попередня реєстрація. Для учнів 1–4 класів урок відбудеться об 11:00. Для учнів 5–11 класів урок розпочнеться о 13:00.
Також трансляція занять відбудеться на YouTube-каналі Unicef Ukraine та на Facebook-сторінці MOН.
Захисники України записали аудіоказки та вірші для дітей
Збірник матеріалів "МЕТОДИКА ІНТЕГРАЦІЇ В ПРОЄКТІ «ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ: ІНФО-МЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ"
Збірник присвячений науковому осмисленню ходу та результатів проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Розглядаються як загальні положення, так і конкретні приклади впровадження елементів медіаграмотності в освітній простір України. Статті будуть цікаві і корисні для студентів, аспірантів, наукових співробітників, викладачів, керівників закладів освіти, усіх, кого цікавить проблематика впровадження медіаграмотності.
Канали з україномовним контентом на YouTube для старших дошкільнят та молодших школярів
Попередня добірка україномовних каналів для наймолодших стала корисним інструментом у скарбничці батьків. Саме тому продовжуємо наповнювати колекцію україномовних каналів із пізнавальним контентом.
1. Цікава наука. На каналі доступна велика кількість науково-популярних та освітніх відео з біології, фізики, астрономії, географії, математики, які перекладені та озвучені українською мовою. 2. Книга-мандрівка. Україна. «Смачний» канал, контент якого побудований у стилі мультсеріалу, який заснований на реальних подіях. Прекрасний варіант знайомства з історією. 3. Хмаринка. Пізнавальний канал для всієї родини. Тематика відео різноманітна: науково-пізнавальна, соціальна, розважальна. Там можна знайти щось цікаве як для молодших, так і для старших.4. Хмаринка Science. Науково-популярний та пізнавальний канал. Підійде старшим дітям та дорослим. Тематика контенту: досягнення світової науки. 5. Віртуальна школа. Навчальні відеоуроки для школярів українською мовою. Канал корисний і дітям, і батькам, і вчителям. Відеоролики можна використовувати як додатковий матеріал для навчання. 6. ХабблТраббл. Астроблог для астрочомучок. Цікаві факти про космос. 7. LearningUa. Наука простими словами. На каналі можна знайти відео із дослідами, науково-популярні відео з фізики, природи, відеоуроки з української мови та математики. 8. Enjoy The Science. Незвичайний канал, в якому поєднані різнопланові відео. Там зустрінете ролики з тем: психологія, біологія, філологія, література, культура. Буде цікавим для старших дітей та дорослих. 9. Наука та Всесвіт. На каналі переклади і озвучення українською мовою науково-популярних відео із фактами сучасних досліджень космосу, людини, природи. 10. Kozak TV.Велика кількість пізнавальних роликів для дітей, які можна використовувати в навчанні. Основні теми: природознавство, географія, історія, космос та чимало відео пов’язаних з Україною. 11. Мальва. Канал, який був створений на карантині під час пандемії, проте актуальність такого контенту не зменшилася. Уроки НУШ для дітей. 12. UA dokumental. Документальні, історичні та науково-популярні фільми, які озвучені українською мовою. 13. Наука для дітей. Про науку доступно дітям від фанатів наукової програми Галілео. 14. Телеканал ПЛЮСПЛЮС. Канал з великою кількістю пізнавальних відео для дітей категорій дошкільного та молодшого шкільного віку. 15. Знайченко. Канал із цікавими фактами про весь світ. 16. Розумний кОтусь. Канал із різноплановим україномовним контентом. На каналі можна знайти аудіоказки та відео про тварин для молодших, а також відео та уроки для школярів. 17. Казочки та цікаві історії для дітей. Канал для поціновувачів аудіоказок та історій. 18. Bookingem. Науково-розважальний канал, який наповнений контентом із цікавою інформацією про звичні речі та явища, аудіоказками та іншими відео, які сподобаються дітям. Сподіваюся, що добірка стане корисною для тих, хто шукає альтернативи російськомовному контенту. Можливо, Ви теж маєте чим поділитися?
Методичні рекомендації щодо діяльності класного керівника з учнями, що зазнали наслідків війни, та їхніми батьками
Як пояснити учням появу нового однокласника? Як
представити школярам? Подумаємо над цими запитаннями та спробуємо створити
максимально сприятливу атмосферу для новоприбулих учнів. Методичні рекомендації підготовлено Центром виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО. Детальніше...
Освітній процес під час війни у запитаннях та відповідях
Служба освітнього омбудсмена зібрала
відповіді на основні запитання, які звучали у межах прямого ефіру
«Година запитань» з освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим. Під час
ефіру йшлося про проблемні питання освіти в умовах воєнного стану, які
найбільше хвилюють учасників освітнього процесу.
Детальніше...
Креативний онлайн-табір запрошує школярів
Учителів і учнів запрошують стати учасниками безоплатного креативного онлайн-табору для школярів «Сreative Сamp: ми з України!»
У межах Всеукраїнської онлайн-програми від громадської організації
GoGlobal освітяни та діти зможуть узяти участь у майстер-класах,
воркшопах із малювання, музики та хореографії. Також діти зможуть долучитись до занять з арт-терапії від українських
і іноземних митців та онлайн-зустрічей розмовних клубів англійської
мови. Онлайн-табір працюватиме до 27 травня 2022 року, участь у заняттях
можуть узяти школярі віком від 6 до 16 років у супроводі вчителя. Трансляції та записи активностей першого тижня та другого тижня табору доступні на YouTube-каналі.
МАН запрошує учнів на лекції від Нобелівських лауреатів
Мала академія наук запрошує учнів 12+ долучитись до проєкту «Лекції майбутнього». Учасники зможуть послухати лауреатів Нобелівської премії та науковців
з усього світу, які в умовах пандемії читають лекції онлайн. Під час лекцій слухачі дізнаються про вражаючі відкриття й інновації у фізиці, хімії, інженерії та інших сферах. Також спікери поділяться інсайтами про те, як перетворити захоплення наукою на успішну кар’єру.
Навчальні матеріали для забезпечення дистанційного освітнього процесу для учнів 1-4 класів
Інститут педагогіки НАПН України запровадив освітній проєкт «Світ чекає
крилатих», який надає доступ до навчальних матеріалів для забезпечення
дистанційного освітнього процесу на період запровадження військового
стану в Україні в закладах загальної середньої освіти. Навчальні матеріали розраховані на учнів 1-4 класів. Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням.
Як педагогу організувати свою роботу під час війни
У школах, розміщених у регіонах України, що не перебувають під
обстрілами, поступово відновлюється освітній процес. Державна служба
якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості
освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в
Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ МОН розробили поради для керівників шкіл щодо організації освітнього процесу в умовах війни.
Під час війни школа стає осередком, який дає змогу дітям отримувати
не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття
приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до
організації роботи школи та налаштовувати освітній процес так, щоб він
був комфортним і не травматичним для дітей та педагогів.
Як організувати викладання предметів в умовах війни
Війна вносить свої корективи у низку сфер життя. Змін потребує і
викладання окремих навчальних предметів у школі. Державна служба якості
освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти»,
що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ МОН розробили поради щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.
Детальніше...
Вступайте до МАУП онлайн та здобувайте освіту дистанційно
Міжрегіональна Академія управління персоналом надає українцям унікальну
можливість: вступити до закладу і здобути вищу освіту в онлайн-режимі.
Тепер стати студентом і отримати диплом про вищу освіту надзвичайно
просто й доступно. Зробіть крок назустріч успішній кар'єрі, перебуваючи при цьому вдома. Для
подачі документів їхати нікуди не треба. Зробити це можна онлайн, а до 26 березня можна отримати ще й знижку на навчання 20%.
Учнів 5–10 класів запрошують безоплатно вивчати математику
Онлайн-школа «МАТЕМА» відновлює свою роботу та запрошує учнів 5–10 класів безкоштовно вивчати математику. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.
Щоб долучитися до навчання, треба ознайомитись з розкладом онлайн-занять, який публікується на сторінці школи.
Детальніше...
Дистанційні відеоуроки 6 - 11 класи Відеоуроки з математики: (весь шкільний курс) Відеоуроки з історії: Англійська мова: Інформатика: Відеоуроки для початкової школи: Відеоуроки для дошкільнят: Відеоуроки. Математика: 6 клас Відеоуроки. Алгебра: 7 клас Відеоуроки. Геометрія: 7 клас Відеоуроки. Фізика: 7 клас Відеоуроки. Алгебра: 8 клас Відеоуроки. Геометрія: 8 клас Відеоуроки. Хімія: 8 клас Відеоуроки. Алгебра: 9 клас Відеоуроки. Геометрія: 9 клас Відеоуроки. Алгебра: 10 клас Відеоуроки. Геометрія: 10 клас Відеоуроки. Алгебра: 11 клас Відеоуроки. Геометрія: 11 клас Відеоуроки з математики: (весь шкільний курс) Відеоуроки з історії:
Канали з україномовним контентом на YouTube для старших дошкільнят та молодших школярів
Попередня добірка україномовних каналів для наймолодших стала корисним інструментом у скарбничці батьків. Саме тому продовжуємо наповнювати колекцію україномовних каналів із пізнавальним контентом.
1. Цікава наука. На каналі доступна велика кількість науково-популярних та освітніх відео з біології, фізики, астрономії, географії, математики, які перекладені та озвучені українською мовою. 2. Книга-мандрівка. Україна. «Смачний» канал, контент якого побудований у стилі мультсеріалу, який заснований на реальних подіях. Прекрасний варіант знайомства з історією. 3. Хмаринка. Пізнавальний канал для всієї родини. Тематика відео різноманітна: науково-пізнавальна, соціальна, розважальна. Там можна знайти щось цікаве як для молодших, так і для старших.4. Хмаринка Science. Науково-популярний та пізнавальний канал. Підійде старшим дітям та дорослим. Тематика контенту: досягнення світової науки. 5. Віртуальна школа. Навчальні відеоуроки для школярів українською мовою. Канал корисний і дітям, і батькам, і вчителям. Відеоролики можна використовувати як додатковий матеріал для навчання. 6. ХабблТраббл. Астроблог для астрочомучок. Цікаві факти про космос. 7. LearningUa. Наука простими словами. На каналі можна знайти відео із дослідами, науково-популярні відео з фізики, природи, відеоуроки з української мови та математики. 8. Enjoy The Science. Незвичайний канал, в якому поєднані різнопланові відео. Там зустрінете ролики з тем: психологія, біологія, філологія, література, культура. Буде цікавим для старших дітей та дорослих. 9. Наука та Всесвіт. На каналі переклади і озвучення українською мовою науково-популярних відео із фактами сучасних досліджень космосу, людини, природи. 10. Kozak TV.Велика кількість пізнавальних роликів для дітей, які можна використовувати в навчанні. Основні теми: природознавство, географія, історія, космос та чимало відео пов’язаних з Україною. 11. Мальва. Канал, який був створений на карантині під час пандемії, проте актуальність такого контенту не зменшилася. Уроки НУШ для дітей. 12. UA dokumental. Документальні, історичні та науково-популярні фільми, які озвучені українською мовою. 13. Наука для дітей. Про науку доступно дітям від фанатів наукової програми Галілео. 14. Телеканал ПЛЮСПЛЮС. Канал з великою кількістю пізнавальних відео для дітей категорій дошкільного та молодшого шкільного віку. 15. Знайченко. Канал із цікавими фактами про весь світ. 16. Розумний кОтусь. Канал із різноплановим україномовним контентом. На каналі можна знайти аудіоказки та відео про тварин для молодших, а також відео та уроки для школярів. 17. Казочки та цікаві історії для дітей. Канал для поціновувачів аудіоказок та історій. 18. Bookingem. Науково-розважальний канал, який наповнений контентом із цікавою інформацією про звичні речі та явища, аудіоказками та іншими відео, які сподобаються дітям. Сподіваюся, що добірка стане корисною для тих, хто шукає альтернативи російськомовному контенту. Можливо, Ви теж маєте чим поділитися?
Методичні рекомендації щодо діяльності класного керівника з учнями, що зазнали наслідків війни, та їхніми батьками
Детальніше...
Освітній процес під час війни у запитаннях та відповідях
Служба освітнього омбудсмена зібрала
відповіді на основні запитання, які звучали у межах прямого ефіру
«Година запитань» з освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим. Під час
ефіру йшлося про проблемні питання освіти в умовах воєнного стану, які
найбільше хвилюють учасників освітнього процесу.
Детальніше...
Креативний онлайн-табір запрошує школярів
Детальніше...
Учителів і учнів запрошують стати учасниками безоплатного креативного онлайн-табору для школярів «Сreative Сamp: ми з України!»
У межах Всеукраїнської онлайн-програми від громадської організації GoGlobal освітяни та діти зможуть узяти участь у майстер-класах, воркшопах із малювання, музики та хореографії. Також діти зможуть долучитись до занять з арт-терапії від українських і іноземних митців та онлайн-зустрічей розмовних клубів англійської мови. Онлайн-табір працюватиме до 27 травня 2022 року, участь у заняттях можуть узяти школярі віком від 6 до 16 років у супроводі вчителя. Трансляції та записи активностей першого тижня та другого тижня табору доступні на YouTube-каналі.
МАН запрошує учнів на лекції від Нобелівських лауреатів
Навчальні матеріали для забезпечення дистанційного освітнього процесу для учнів 1-4 класів
Як педагогу організувати свою роботу під час війни
У школах, розміщених у регіонах України, що не перебувають під обстрілами, поступово відновлюється освітній процес. Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ МОН розробили поради для керівників шкіл щодо організації освітнього процесу в умовах війни.
Під час війни школа стає осередком, який дає змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи школи та налаштовувати освітній процес так, щоб він був комфортним і не травматичним для дітей та педагогів.
Як організувати викладання предметів в умовах війни
Війна вносить свої корективи у низку сфер життя. Змін потребує і викладання окремих навчальних предметів у школі. Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ МОН розробили поради щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.
Детальніше...
Вступайте до МАУП онлайн та здобувайте освіту дистанційно
Учнів 5–10 класів запрошують безоплатно вивчати математику
Онлайн-школа «МАТЕМА» відновлює свою роботу та запрошує учнів 5–10 класів безкоштовно вивчати математику. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.
Щоб долучитися до навчання, треба ознайомитись з розкладом онлайн-занять, який публікується на сторінці школи.
МАН запустила щоденні онлайн-уроки для учнів
Мала академія наук запустила онлайн-уроки для учнівства.
Розклад занять опублікований на фейсбук-сторінці академії. Більш докладно з кожним курсом можна ознайомитися за цим посиланням.
Розклад занять опублікований на фейсбук-сторінці академії. Більш докладно з кожним курсом можна ознайомитися за цим посиланням.
Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації
Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.
За ініціативи Дарії Герасимчук Офіс Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики України створили чат-бот "Дитина не сама": @dytyna_ne_sama_bot. Бот орієнтований на допомогу неповнолітнім дітям у складних ситуаціях воєнного часу. Тут можна знайти інформацію про те, як прихистити дитину, що робити у випадку, якщо вона загубилася або ви її знайшли. Крім того, у боті є контакти гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників.
Детальніше...
В Україні створили канали з аудіоказками та вікторинами
В Україні створили два телеграм-канали, один з яких містить записи аудіоказок, а другий – вікторини на казкову тематику.
«Казки можна завантажити на мобільний і прослуховувати у будь-який час, що досить зручно під час дороги або в місцях, де проблема з інтернетом. Також такий формат не потребує багато ресурсів акумулятора, що дозволяє не витрачати на прослуховування весь заряд мобільного пристрою», – зазначили автори проєкту.
Детальніше...
З’явився мультфільм, який пояснює дітям, чому почалася війна
Компанії 1+1 Media й Film.UA створили мультфільм для дітей про Миколу та Івана, який пояснює дітям, чому почалася війна й чому Росія — агресор.
За сюжетом, у мультфільмі є двоє друзів-сусідів – Микола (Україна) та Іван (РФ). Утім, Іван значно більший від Миколи, до того ж постійно відбирає в Миколи іграшки, ображає та розповідає неправду його друзям. Зрештою, за допомогою метафори дітям пояснюють, як взаємини між хлопчиками стосуються Росії та України.
Всеукраїнський онлайн-розклад для учнів під час воєнного стану
Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад.
Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним плануванням.
Крім того, уроки будуть доступні на ТВ-платфомах MEGOGO, 1+1 video, Київстар ТБ.
Детальніше...
Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан
В Україні запустять дитячий онлайн-садок НУМО
ЮНІСЕФ за підтримки Міністерства освіти запустить в Україні дитячий садок НУМО у форматі розвиваючих відео для дошкільнят.
Проєкт допоможе батькам зайняти дітей пізнавальними та розвиваючими активностями у сховищах, у дорозі чи під час адаптації до нового місця проживання.
Такі активності забезпечать організацію змістовного дозвілля малечі та збережуть зв’язок із освітнім процесом.
МОН запустить платформу з єдиним освітнім розкладом
З наступного понеділка на базі Всеукраїнської школи онлайн Міністерство освіти запустить єдину освітню платформу та підготує єдиний освітній розклад.
Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет у ході марафону «Єдині новини».
Немає коментарів:
Дописати коментар